Wielkopolski Portal Senioralny

Telefon na kartę jest zagrożony

Telefon na kartę jest zagrożony
Pod koniec lipca weszła w życie tzw. ustawa antyterrorystyczna. Od 25 lipca każdy kto kupuje numer telefonu komórkowego bez abonamentu musi zarejestrować się u operatora sieci.

 Szacuje się, że w Polsce jest prawie 20 milionów użytkowników telefonów komórkowych nie posiadających stałego abonamentu. Są to osoby, które doładowują swoje konto, gdy wystąpi taka potrzeba. Dużą grupę z nich stanowią seniorzy. Dotychczas taka usługa była całkowicie anonimowa. Ostatnio zmieniły się jednak przepisy prawne. Według ich autorów jest to podyktowane bezpieczeństwem. Tak więc każda osoba, która posiada telefon komórkowy na kartę prepeid (co po polsku znaczy, iż usługa została zapłacona przed jej wykonaniem) musi zgłosić swoją tożsamość operatorowi swojej sieci komórkowej. Wystarczy udać się do najbliższego salonu swojej sieci komórkowej z dowodem osobistym. Cała operacja trwa zaledwie kilka minut. Musimy zarejestrować się do końca stycznia 2017. Jeśli tego nie zrobimy telefon zostanie wyłączony. Zachęcamy, aby uczynić to w miarę szybko, bo w styczniu mogą stawić się długie kolejki. Niestety nie wiadomo co mają zrobić użytkownicy wirtualnych operatorów typu Tu Biedronka, Carrefour Mowa, czy mBank Mobile i wielu innych.

1 komentarz

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego