Wielkopolski Portal Senioralny

Wielkopolskie Forum Seniora

Wielkopolskie Forum Seniora
    Z inicjatywy Głosu Wielkopolskiego odbyło się I Wielkopolskie Forum Seniora. Odbyło się ono w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

     Oficjalnego otwarcia Forum dokonali współgospodarze Marszałek Marek Woźniak i prof. dr hab. Andrzej Tykarski, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, którzy uroczyście powitali seniorów. Podczas spotkania seniorzy wysłuchali wykładów o tematyce zdrowotnej. Każdy mógł zbadać o słuch i wzrok. - W świecie rewolucyjnych, zachodzących w szalonym tempie zmian cywilizacyjnych i technologicznych, nie możemy pozwolić na wykluczenie naszych seniorów, dlatego popieramy wszelkie inicjatywy, służące ich spokojnemu i bezpiecznemu życiu – powiedział Marszałek Marek Woźniak.

      Na stoiskach w budynku Urzędu Marszałkowskiego goście Forum mogli znaleźć foldery z programami aktywizacji i ofertami dla seniorów. Organizatorem I Wielkopolskiego Forum Seniora był „Głos  Wielkopolski”. Jednak na podstawie doświadczeń działalności Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu, można stwierdzić, iż impreza zorganizowana przez „Głos Wielkopolski” w żaden sposób nie przyczyniła się do rozwiązania realnych problemów wielkopolskich seniorów. Była chyba tylko akcją samą dla siebie.
 

1 komentarz

 • Bogdan Nowak-MRS Poznań
  Bogdan Nowak-MRS Poznań środa, 30 maj 2018 08:42 Link do komentarza

  Inicjatywa bardzo słuszna. Szkoda tylko ,że bez udziału tych którzy dla Seniorów
  naprawdę coś zrobili i robią dalej.Można to sprawdzić na stronie: mrs.poznan.pl
  Miejska Rada Seniorów reprezentująca Seniorów Poznańskich i nie tylko o fakcie
  odbywania się Forum Seniorów nie została poinformowana nie wspominając o zaproszeniu na to wydarzenie. Zaczynami coraz bardziej dostrzegać ,że murzyni
  swoje zrobili a teraz ich dokonania przypisują sobie osoby na świecznikach.
  Smutne to fakty ale społecznik to człowiek ,który nie liczy na zaszczyty.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego