Wielkopolski Portal Senioralny

Szreniawa – piwo z kulturą

Szreniawa – piwo z kulturą
   Już po raz ósmy w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się Festiwal Piwa. Jest to taka namiastka   słynnego niemieckiego festynu ludowego  Oktoberfest.

    Szreniawski Festiwalu Piwa odbywa się już od wielu lat na terenie tutejszego muzeum. Głównym celem imprezy jest przedstawienie historii, tradycji i kultury spożywania piwa na ziemiach polskich i europejskich. Impreza ma charakter edukacyjno-rekreacyjny.  W jej trakcie zaprezentowane zostaną sposoby domowego warzenia piwa i tradycje kulinarne związane z piwem. Nie zabraknie także ogródków piwnych browarów regionalnych połączonych z prezentacją i sprzedażą ich wyrobów. Wystawcy zaprezentują także piwa z różnych rejonów świata. Uczestniczy Festiwalu będą mogli również dowiedzieć się o właściwościach leczniczych i kosmetycznych piwa. Dodatkową atrakcją będzie pokaz wypieku chleba i wędzenia wędlin. Dodatkową atrakcją będzie występ zespołu ludowego. Organizatorzy spodziewają się około 3 000 gości. Nie może zabraknąć wśród nich Państwa.

   Festiwal odbędzie się w niedzielę 3 czerwca w godz. 12.00 – 19.00 w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie koło Poznania.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego