Wielkopolski Portal Senioralny

Muzeum Szparagowe w Nowym Tomyślu

Muzeum Szparagowe w Nowym Tomyślu
     To, oprócz wiklinowego, prawdziwe „szparagowe zagłębie”. Zasługuje na nowe oryginalne muzeum i będzie go miało.

    Taką wiadomość przekazano na konferencji, co roku organizowanej w szparagowym sezonie, przez Uniwersytet Przyrodniczy i Polski Związek Producentów Szparaga. Inicjatorem powstania Muzeum Szparagowego jest prof. Mikołaj Knaflewski z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. We wtorek podpisany został list intencyjny, samorząd Nowego Tomyśla, Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie oraz prezes Polskiego Związku Producentów Szparaga, utworzą je przy Muzeum Wikliniarstwa w Nowym Tomyślu, które jest oddziałem muzeum rolnictwa. Będzie to czwarte Muzeum Szparagowe w Europie i piąte na świecie, bo ostatnio jedno powstało w Chinach.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego