Wielkopolski Portal Senioralny

Wolsztyn - XXV Parada Parowozów

Wolsztyn - XXV Parada Parowozów
    Okazją nie tylko dla pasjonatów kolejnictwa, a jest ich wielu. Taka parada, to prawdziwa frajda dla wszystkich, bez względu na wiek. Ale wzruszenie dla najstarszych i wspomnienia dawnych wypraw, wyjazdów wycieczek.

    Obrazy ludzi i twarze bliskich. Nie zawsze było wygodnie, niekiedy trzeba było zdobywać miejsca, nierzadko wchodzić przez okna do wagonu. To nie był wówczas urok, dziś wspomina się go trochę inaczej. Tak czy owak majestatyczne piękno maszyny parowej jest pociągające i robi wrażenie. Już niebawem w wolsztyńskiej Parowozowni odbędzie się jubileuszowa XXV Parada Parowozów, podczas której Wolsztyn znów stanie się światową stolicą pary. To tutaj, w jednym momencie zobaczyć będzie można aż 12 parowozów pod parą. Przez cały weekend odbywać się będą przejazdy zabytkowymi składami z parowozem, a w industrialnej przestrzeni hali napraw podziwiać będzie można wystawę fotografii pochodzących z międzynarodowego konkursu „Parowozowe Impresje”. W sobotni wieczór multimedialne widowisko „Światło, para i dźwięk”, w którym lokomotywy grać będą główną rolę. Zapraszamy do wolsztyńskiej parowozowni. Impreza rozpocznie się w sobotę 28 kwietnia o godz. 8.00 rano. Będzie to wspaniały początek długiego weekendu majowego. 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego