Wielkopolski Portal Senioralny

Teatr w plenerze

Teatr w plenerze
W pierwszej połowie sierpnia na dziedzińcu Urzędu Miasta w Poznaniu odbędzie się cykl bezpłatnych plenerowych spektakli Krystyny Jandy. 

Na zaproszenie prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka na tydzień przyjedzie znana aktorka Krystyna Janda. Zaprezentuje ona poznańskiej publiczności pięć przedstawień przygotowanych przez Teatr Polonia i Och Teatr. Obydwa prowadzone są przez fundację założoną przez aktorkę. Na uwagę zasługuje fakt, że spektakle można będzie obejrzeć bezpłatnie - co jest szczególnie istotne dla seniorów.

        W poniedziałek 8 sierpnia o godz. 20.00 będzie można zobaczyć "Białą bluzkę". Spektakl oparty jest na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej. Powstał w 1987 roku i dziś ma statut kultowego. Opowiada o miłości kobiety do opozycjonisty. Wszystko dzieje się w stanie wojennym, a w rolę Elżbiety wciela się sama Krystyna Janda. We wtorek 9 oraz środę 10 sierpnia, również o godzinie 20.00 zostanie zaprezentowany spektakl "Flamenco namiętnie". W prosty sposób opowiada o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata FLAMENCO, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość. W czwartek 11 i piątek 12 sierpnia także o godzinie 20.00 będzie można obejrzeć "Lament na Placu Konstytucji" . Spektakl przedstawia historię trzech pokoleń -babci, matki i wnuczki, które opowiadają o swoich problemach i nadziejach. Natomiast w sobotę, niedzielę i poniedziałek 13, 14 i 15 sierpnia o godzinie 20.00 Krystyna Janda zaprezentuje spektakl "Związek otwarty" w reżyserii Krystyny Jandy i jej córki Marii Seweryn. Autorem dramatu jest laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku Dario Fo i jego żona Franka Rame. Spektakl z dystansem traktuje małżeństwo i bawi się stereotypami na temat kobiet i mężczyzn. Krystyna Janda przygotowała także propozycję dla dzieci. Jest nią "Jaś i Małgosia" na motywach twórczości Jana Brzechwy. Wydaje się, że jest to doskonała propozycja dla seniorów i ich wnuków. Spektakl będzie można obejrzeć w sobotę 13 i niedzielę 14 sierpnia o godzinie 11.00.

        Na dziedzińcu Urzędu Miasta stanie tymczasowa scena teatralna - ma być profesjonalne oświetlenie, dźwięk i garderoby. Widownia pomieści ok. 800 osób. Taki festiwal ma się odtąd odbywać w Poznaniu raz w roku. Założenie jest takie, żeby na spektakl mogli przyjść ci, którzy na co dzień do teatru nie chodzą - albo ci, których na to nie stać. Chodzi o to, żeby wypełnić lukę w kalendarzu miejskich imprez, która powstaje latem, gdy poznańskie teatry są zamknięte. 

12 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego