Wielkopolski Portal Senioralny

Sobota u „małych Braci ubogich”

Sobota u „małych Braci ubogich”
   Duża sala, stoły w wielką podkowę ułożone, na nich świąteczne ozdoby, kwiaty. Za stołami podopieczni i wolontariusze. Razem setka osób. 

     Spotkali się na świątecznym obiedzie, ale też, co ważniejsze, spotkaniu z ludźmi życzliwymi i chętnymi do rozmowy. Czasem gotowość do wysłuchania jest ważniejsza od pomocy w sensie dosłownym. Samotność bywa bardzo dotkliwa. Tu nikt nie czuje się samotnym. Uśmiechnięty gwar. Do świątecznych strojów przypięte wizytówki z imionami. Nikt tu nie jest obcy. Może po imieniu zwrócić się do każdego z uczestników spotkania. Krótkie powitanie pani prezes, prezentacja najbliższych i nowych współpracowniczek, okolicznościowy wierszyk. Brawa niewymuszone, życzliwe, płynące z wzajemnego zadowolenia. W programie pogadanka, smaczny posiłek, świąteczna atmosfera, a nade wszystko radość z bycia razem. Na ten cel i wiele innych, codziennych, ważnych inicjatyw stowarzyszenie zbiera pieniądze. Aplikuje do miejskich projektów, apeluje do ludzkiej hojności. W ostatnim czasie uruchomiła program rehabilitacji domowej. To powód do zadowolenia i niewątpliwie duże udogodnienie dla potrzebujących takiego wsparcia. A pomocy i życzliwości potrzebuje wielu ludzi, często schorowanych, samotnych, zmęczonych życiem.

    Jeśli serce podyktuje komuś z Państwa chęć włączenia się do działań stowarzyszenia „mali Bracia ubogich”, to łatwo do nich trafić. Siedziba stowarzyszenia w Poznaniu mieści się przy ul. Dąbrowskiego 18, 60-839 Poznań, telefon +48 61 843 72 55, adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i strona: https://www.malibracia.org.pl/poznan/

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego