Wielkopolski Portal Senioralny

Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy

Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy
    TVP rozpoczęła emisję cyfrowo zrekonstruowanego serialu przedstawiającego walkę Wielkopolan z germanizacją. To wspaniała wiadomość, gdyż w tym roku przypada 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  

     Serial jest filmową sagą ukazującą na przykładzie kilku rodzin walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w Wielkopolsce. Akcja rozgrywa się w okresie od 1815 do 1918 roku. Wielu krytyków zaliczyło "Najdłuższą wojnę..." do najmądrzejszych i najważniejszych polskich seriali. Trudno przyrównać do jego walorów poznawczych kolejne sezony współczesnych telenoweli. Serial składa się 13 godzinnych odcinków. Występuje w nich plejada polskich aktorów: Krzysztof Kolberger, Mieczysław Voit, Grzegorz Lutkiewicz, Andrzej Seweryn, Anna Nehrebecka, Beata Tyszkiewicz i inni. Kolejne odcinki serialu można oglądać w każdy wtorek o godz. 20.30 w TVP 1. 

    Pierwszy odcinek można zobaczyć TUTAJ.

1 komentarz

  • endealial
    endealial środa, 25 styczeń 2023 03:50 Link do komentarza

    The mechanism of channel block by tamoxifen is not known but three hypotheses can be proposed i a direct effect following binding to the channel protein from the aqueous environment or ii a direct effect on the channel protein after partitioning into the lipid membrane or iii an indirect mechanism via binding to intracellular regulatory proteins after diffusion across the lipid membrane metformin and clomid 7 mg L and 386 mg hr L, respectively, after a single FETROJA 2 gram dose was infused over 3 hours

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę