Wielkopolski Portal Senioralny

Konkurs literacki - Marzec '68

Konkurs literacki - Marzec '68
     Im dalej od ważnych historycznych wydarzeń, tym więcej ich uczestników i bohaterów. Zwłaszcza, gdy trudno o weryfikację głoszonych wspomnień.

     Mamy tego świadomość. Mimo to ogłaszamy konkurs pod hasłem „Mój Marzec 1968”. Czynimy to z nadzieją, że znajda się chętni by opisać, co wtedy robili, co myśleli, co rozumieli, lub przeciwnie, czego nie rozumieli, po której stronie wydarzeń byli, lub chociażby, co wtedy wiedzieli, co obserwowali. Gdy przystępowano do budowy pomnika Poznańskiego Czerwca, w 1981 roku, nie było wątpliwości, że wśród ważnych dat na nim umieszczonych, będzie także 1968. Czy dziś byłoby podobnie? Czyż nie grozi nam pisanie historii od nowa? Tym bardziej dajmy świadectwo pokolenia! Napiszmy autentyczną historię każdego z nas, opowieść o tamtych wydarzeniach i stanie świadomości, o tym, co pamiętamy i jak zapisało się w naszej świadomości. Co tamte tygodnie zmieniły w naszym życiu, czy były ważne dla nas osobiście, dla kraju, czy tylko otarliśmy się o historię?

    Autor najciekawszej pracy będzie wypoczywał, wraz z osobą towarzyszącą, przez cztery dni w otoczeniu wielkopolskiej przyrody, a dokładniej w pensjonacie w Puszczykowie. Przewidziane są także wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu mogą liczyć na publikację. W ten sposób powstanie „księga marcowa” naszych czytelników.

   Na teksty czekamy do końca marca 2018!!  Prace można przysyłać, wraz z wypełnioną karą zgłoszenia, albo na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., albo tradycyjną pocztą na adres Redakcja "Brawo Senior", ul. Młyńska 14/13, 61-730 Poznań. Poniżej publikujemy Regulamin oraz Kartę Zgłoszenia.

 

61 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę