Wielkopolski Portal Senioralny

Muzyka „dzieci kwiatów”

Muzyka „dzieci kwiatów”
    To było 50 lat temu, pokolenie hipisów wstrząsnęło światem. W Ameryce, w Europie Zachodniej, ale i także w Polsce.

    Jak różne były powody tego protestu, jak inne ideowe przyczyny buntu. Młodzi amerykanie nie chcieli iść na wojnę, my mieliśmy bardzo mieszane uczucia, zwłaszcza, że władza nas niewoląca, i jej protektor sowiecki, stanowił obóz wspierający, nie tylko politycznie, ale i wojskowo, wietnamskich komunistów. To był poważny dylemat nie tylko polityczny, ale też moralny, pokoleniowy i czysto ludzki. Przy całej fascynacji wolnościowymi ideałami młodych, zwłaszcza studentów amerykańskich i francuskich, polscy studenci bronili zdjętych z afisza „Dziadów”. Protestowali przeciw kłamstwom oficjalnej propagandy i cenzuralnym zakazom. To, co łączyło te pokoleniowe bunty to muzyka, której słuchaliśmy, Janis Joplin, Joan Baez, Bob’a Dylan’a i innych. Ona do dziś fascynuje kolejne pokolenia.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego