Wielkopolski Portal Senioralny

Jarocin - Spichlerz Polskiego Rocka

Jarocin - Spichlerz Polskiego Rocka
    Na początek warto tutaj wspomnieć choćby znaną piosenkarkę Korę, jej męża Kamila Sipowicza, czy poznańskiego muzyka Wojciecha Kordę.

    Tak, tak - czas leci nieubłaganie... Szczególnie tym młodszym seniorom polecamy odwiedzenie Spichlerza Polskiego Rocka, który mieści się w centrum Jarocina. Przez lata w tym mieście odbywał się najsłynniejszy w Europie Wschodniej festiwal muzyki rockowej. Podczas jego kolejnej edycji w 1994 roku telewizja BBC zrealizowała film "Moja krew, twoja krew". Był on emitowany na całym świecie. Muzyka rockowa, wcześniej określana mianem big-bitowej odegrała ogromną rolę w świadomości młodych wówczas Polaków. Trudno sobie wyobrazić bez niej zmianę ustroju społeczno-politycznego w Polsce 1989 roku. Dzięki znaczącemu wsparciu Unii Europejskiej w 2014 roku oddano w Jarocinie do użytku nowoczesne muzeum polskiego rocka. Mimo, że mieści się w zabytkowym trzykondygnacyjnym spichlerzu jest w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Zamontowane są w nim windy i wyciągi. W obiekcie znajduje się w sumie kilka tysięcy eksponatów - płyt, kaset, starych odtwarzaczy audio, plakatów z koncertów, gazet muzycznych, festiwalowych karnetów, a nawet butów "glanów". Ekspozycja ma charakter multimedialny. Można więc także obejrzeć  filmy dokumentujące jarociński festiwal oraz liczne fotografie muzyków i publiczności.

    Muzeum mieści się nieopodal Rynku przy ul. Poznańskiej 2. Czynne jest codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Bilet ulgowy kosztuje 5 zł, natomiast osoby na wózkach inwalidzkich mają wstęp bezpłatny. Obecna aura nie sprzyja wycieczkom, ale mimo to możecie państwo odwiedzić je wirtualnie Tutaj.

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego